نقاشی کشیدن برای بیشتر کودکان کار لذت بخشی است. یک کودک با نقاشی کشیدن، دنیای درونی خود را ترسیم میکند. نقاشی آنها بیان کننده ی دیدگاه و حسی است که به دنیای اطراف خود دارند. بررسی نقاشی کودکان اطلاعات زیادی در مورد او به شما میدهد.

نقاشی کودکان شامل قدرت خلاقیت اوست که به وسیله آن اشیا و موجودات مورد علاقه خود را با تغییرات مطابق میل خودش ترسیم میکند.

به نقاشی کودک خود باید اهمیت بدهیم زیرا چیزیست که بابت آن زحمت کشیده اند و نباید آن را دور بیندازید یا حداقل جلوی خودش این کار را نکنید. ولی نگه داشتن نقاشی آنها کار درستی است زیرا بعضی از آن ها از دیدن نقاشی های چندسال پیش خود لذت میبرند و این کار سبب تشویق آنها می شود.

درست نیست به نقاشی کودکان بخندید زیرا او کاملا آزاد و ساده و بدون توجه به واقعیت های دنیای خارج طرحی کشیده وکار خود را کاملا منطقی و درست میپندارد. به همین دلیل از خنده ی بزرگترها متعجب و حتی ناراحت میشوند.

نقاشی های کودکان معمولا کمی دور از حقیقت است. نقاشی های کودکان معمولا کمی دور از حقیقت است. اجازه دهید آزادانه به نقاشی بپردازد و درصورت تمایل به او یاد بدهید. اجازه دهید کودکان نقاش کوچولوی خود باشند.

 

گردآورنده: ملیکا مبارکه

E:\mahd\مهد\کارگاه هنر\20200118_094701.jpg

 

ارسال پاسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

18 − 6 =