کلاس سودوکو | تاثیر آموزش کلاس سودوکو | آموزش سودوکو در ریاضی - دانشگاه کوچک

آموزش سطر و ستون در سودوکو:

در کلاس سودوکو ابتدا سطر را کشیده و برای آن مانند آدمک دو دست و پا و سر کشیده و به کودکان میگوییم این یک آدمک خوابیده است که اسم آن سطر هست.

سطر لباسش نقش یا رنگی ندارد ما میخواهیم آن را تزئین کنیم تا مثل لباسای شما قشنگ بشه ولی آدمک قصه ما رنگ یا شکل تکراری دوست ندارد پس ما از دو رنگ یا دو شکل متفاوت استفاده میکنیم.

(در ابتدا از دو خانه شروع میکنیم تا به تعداد بالاتر برسیم)

سپس برای ستون یک شبه آدمک میکشیم به صورت ایستاده به کودکان میگوییم این آدمک اسمش ستون است آن هم مانند سطر رنگ یا شکل تکراری دوست ندارد که داخل لباسش باشد پس برای آن هم از دو رنگ یا دو شکل متفاوت استفاده میکنیم.

بعد از تثبیت مفهوم سطر و ستون که ممکن است دو یا سه جلسه آموزشی زمان ببرد به سراغ ترکیب سطروستون میرویم.

برای ترکیب آن دو میتوانیم بگوییم سطروستون واسه خونشون یه فرش خریدن ولی بچه‌ها فرش خونه آنها هم طرحی یا رنگی ندارد ما بهشون کمک میکنیم آن را قشنگ کنند.

در ابتدا از آموزش سودوکو ۲×۲شروع میکنیم.

دو رنگ را انتخاب میکنیم به بچه‌ها میگیم اول قسمت سطر را رنگ میزنیم بطور مثال زرد و قرمز خب الان بچه‌ها به سراغ قسمت ستون میرویم از بچه‌ها سوال میکنیم که بچه‌ها ما میتونیم زیر رنگ زرد بازهم رنگ زرد بزنیم؟ستون رنگ تکراری دوست داره؟ قطعا جواب نه هست.

برای ستون بعدی هم به همین صورت میپرسیم که میتونیم زیر رنگ قرمز باز دوباره قرمز بزنیم که قطعا میگویند نه از بچه‌ها کمک میخواهیم که چه رنگی بزنیم و آنهارنگ زرد را پیشنهاد میدهند.

فواید حل جدول سودوکو:

حل جدول سودوکو ، سبب افزایش فعالیت سلول های خاکستری و تقويت سلول های مغزی می شود و از آنجا که در این بازی فرد ترغيب می شود تا انتهاي حل کامل جدول پیشروی کند باعث درگير شدن سلول هاي مغزی جلوگيري از بروز زوال عقل و پیشگیری از ابتلا به آلزایمر می شود.
حل این جدول علاوه بر افزایش هوش و توانمندی ذهنی سبب بهبود حافظه در بزرگسالان می شود. حل کردن این جدول سبب افزایش و تقویت قدرت تمرکز و آرامش ذهنی در فرد می شود. حل کردن جدول سودوکو هم چنین ورزشی مفرح و مفید برای مغز محسوب می شود

موارد زیر به تاثیر حل سودوکو بر مغز کودکان اشاره میکند:

۱-افزایش قدرت یادگیری

۲-بهبود روحیه و ایجاد حس خوشحالی

۳-توجه بیشتر به جزئیات

۴-تمرین صبر و تمرکز

مجموعه دانشگاه کوچک به عنوان بهترین پیش دبستانی در اصفهان با دارا بودن محیطی شاد و علمی، با استفاده از پژوهش های روان شناسی و مشاوره جهت پرورش کودک بر اساس تقویت هوش های نه گانه در خدمت شما عزیزان می باشد و هدف این مجموعه پرورش کودکانی شاد با هویت تحصیلی موفق است.