پرسش و پاسخ

۱. مهد کودک در چه سالی تاسیس شده است؟ سال ۱۳۹۳

۲. ظرفیت مجاز مهد کودک چقدر است؟ ۱۰۰ نفر

۳. آیا جایی برای بچه من دارید؟ بله، هر گروه سنی ۴ الی ۵ نفر ظرفیت داریم.

۴. اگر جایی ندارید می توان وارد لیست انتظار شد؟ بله می توان اسم دلبندتان را در لیست انتظار گذاشت.

۵. چه مدت باید منتظر بمانیم؟ نهایتا یک ماه.

۶. ساعات کار شما به چه شکل است؟ از ساعت ۶:۴۵ الی ۱۵

۷. برنامه تعطیلات شما چگونه است؟ مجموعه در روزهایی که تعطیلات رسمی اعلام میشود تعطیل خواهد بود.

۸. در چه روزهایی مهد کودک بسته است؟ مهد در روزهای شنبه تا چهارشنبه باز می باشد.

۹. شهریه مهد کودک چقدر است؟ شهریه ها بنا به رده های سنی عزیزانمان متغیر می باشد .

۱۰. آیا تخفیفی برای خواهر و برادرها دارید؟ قطعا برای خانواده هایی که داراری دو یا چند فرزند باشند تخفیف هایی در نظر داریم.

۱۱. از من به عنوان والد چه انتظاراتی دارید؟ ترخیص به موقع کودکان، پرداخت شهریه در موعد مشخص، همکاری در آموزش های کودکان، اطلاع رسانی در خصوص بیماری های خاص کودک و حساسیت های غذایی، شرکت منظم در جلسات اولیا و مربیان.

۱۲. آیا گزارش روزانه از فعالیت های بچه ها دارید؟ بله هر روز فعالیت های بچه ها در مهد از طریق کانال سروش در خدمت شما عزیزان قرار می گیرد.

۱۳-آیا جلسات اولیا و مربیان دارید؟بله ، روال بدین صورت است که مجموعه هر سه ماه یک بار جلساتی به منظور تبادل نظر و برطرف نمودن مسائل و مشکلات کودکان برگزار می نماید، ودر صورت نیاز والدین، جلسات بیشتری برگذار میگردد.

۱۳. می توانم قبل از ثبت نام کودکم را برای دیدن اینجا بیاورم؟ با کمال میل می توانیدجهت بازدید از مهد کودک و آشنایی با مربیان عزیز تشریف بیاورید.

۱۴. آیا کودکان بر اساس گروه سنی تقسیم بندی می شوند یا مختلط هستند؟ تمامی کودکان بر اساس گروه سنی تقسیم بندی می شوند و اموزش های مخصوص دریافت می کنند.

۱۵. آیا از مربیان گواهی عدم سوء پیشینه می خواهید؟ قطعا از تمامی مربیان گواهی سوء پیشینه دریافت می گردد هم چنین گزینش های دیگری هم مجموعه برای انتخاب مربیان دارد.

۱۶. آیا اسباب بازی ها لگوها و وسایل بازی متناسب با سن کودکان در نظر گرفته می شود؟ بله  در فضای بازی داخل ساختمان و فضای بازی در حیاط مهد انواع وسایل بازی برای هر گروه سنی قرار داده شده است.

۱۷. اسباب بازی ها چند مدت یک بار شسته می شوند؟ اسباب بازی ها هر هفته شسته و ضد عفونی می شوند.

۱۸. آیا فضاهای بازی از ایمنی استاندارد برخوردار هستند؟ بله، بدون ایمن سازی مهد کودک به هیچ عنوان مجوزی صادر نمی شود.

۱۹. چگونه کودکان نا آرام را آرام می کنید؟ بر پایه اصول روان شناسی چنانچه نو آموزان در محیط آموزشی هدف مند قرار گرفته باشند و اوقات کودک را با انواع سرگرمی ها و تفریحات برنامه ریزی شده کامل نماییم و از مربیان توانمند در زمینه نگه داری و آرامش استفاده کنیم و با تشخیص زود هنگام نا آرامی کودک می توانیم نواموز را به آرامش که لازمه پذیرش محیط آموزشی است هدایت نماییم و با رسیدگی زود هنگام ناارامی های کودک را حل می نماییم.

۲۰. آیا فعالیتی منوط به کتاب خواندن برای کودکان دارید؟ مهد دارای فضای کتابخانه می باشد که عزیزانمان در بدو ورود عضو کتابخانه می شوند و برای ترویج فرهنگ کتابخوانی از مجموعه استفاده می نمایند هم چنین در کلاس های قصه خوانی و ساعات اضافه برای کودکان کتاب خوانده می شود.

۲۱. سیاست مهد درباره بیماری و شیوع آن به چه صورتی است؟ کودکان بیمار باید تا تندرستی کامل در منزل نگه داری شوند و سپس با همراه آوردن گواهی از طرف پزشک اجازه ی ورود در مجوعه را خواهد داشت.

۲۲. اگر در طول روز کودکان به دارو نیاز داشته باشند چه مراقبت هایی آز ان ها انجام می شود؟ با هماهنگی دفتر مهد ، دارو در رأس ساعت به کودک داده می شود.

۲۳. آیا به کودکان موارد بهداشتی مانند دست شستن آموزش داده می شود؟ بله، جزء آموزش های اولیه در بدو ورود نوآموزان به مهد می باشد و اجرای بازی دست شستن بعد از هر فعالیت، بعد از حیاط، قبل از غذا و .. جزء الزامات آموزش های مهد می باشد.

۲۴. آیا سرویس بهداشتی متناسب با کودکان در نظر گرفته شده است؟ بله، سرویس بهداشتی و روشویه متناسب با قد کودکان می باشد.

۲۵. آیا نور مناسب و تهویه کافی در فضای مهد وجود دارد؟ بله کلیه کلاس ها دارای پنجره و نور کافی و مناسب هستند.

۲۶. آیا مایع شست و شو و دستمال در دست شویی وجود دارد؟ بله از مایع دست شویی و دستمال به طور مرتب استفاده می شود.

۲۷. آیا کودکان در مهد بیمه هستند؟ بله، به محض ثبت نام هر کودک بیمه آن ها انجام می شود.

۲۸. آیا برنامه خاصی برای کودکانی که به هر دلیل دچار مشکل هستند وجود دارد؟ بله ما در مهد از کادر درمان و مشاور جهت تشخیص و برطرف کردن مشکلات کودکان کمک می گیریم. و پیگیر نتیجه کار درمان نیز هستیم.

۲۹. آیا مهد کودک مشاور و روان شناس دارد؟ بله. مهد با والدین در زمینه مشکلات کودکان جلسه ای با مشاور  گذاشته و اگر نیاز به ارجاع به مرکز مشاوره باشد اقدامات لازم انجام می شود.

۳۰. سیاست شما درباره تحویل کودکان در مهد چگونه است؟ کودک تنها به اشخاصی که در زمان ثبت نام در پرونده توسط والدین ذکر شده اند تحویل داده می شود هم چنین در موارد خاص با اطلاع والدین به دفتر مجموعه کودک تحویل داده می شود.

۳۱. آموزش علمی کودکان در چه حد و حدودی خواهد بود؟ کودکان بعد از اتمام دوره در تمامی مدارس برتر که دارای آزمون ورودی هستند قبول خواهند شد.

۳۲. یادگیری علوم کودکان به چه صورتی است؟ این درس با استفاده از آزمون خطا بوسیله ی موارد آزمایشگاهی، ماکت ها ، میکروسکوپ و …  انجام میگیرد.

۳۳. یادگیری درس ریاضی به چه صورتی است؟ آموزش این درس بصورت عینی و بوسیله ی وسایل کمک اموزشی است و اصولا اموزش های مجموعه بصورت هوش های هشت گانه انجام میگیرد.