کلاس رباتیک | متد آموزشی کلاس رباتیک | آموزش رباتیک - دانشگاه کوچک

رباتیک علمی است که پیچیدگی ذهن کودکان را به چالش می کشد ، و از آنها نوابغی در علم می‌سازد. آموزش رباتیک به کودکان باعث خواهد شد آنها با استفاده از حس کنجکاوی و استعدادهای نهفته شان دست به خلق چیزهایی بزنند که شاید بر بزرگان پوشیده باشد . آموزش‌ رباتیک به کودکان کمک بسیاری به بروز خلاقیت هایشان خواهد کرد. در کلاس رباتیک  ساخت بیش از ۲ مدل حرکتی از وسایل نقلیه مختلف زمینی ، هوایی  و ریلی به کودکان آموزش داده می‌شود. بنابراین آموزش هایی نظیر آشنایی  با سیستم های حرکتی ،انواع وسیله های نقلیه  و کاربرد وسایل نقلیه مختلف ،به همراه بازی و مسابقه پس از ساخت هر وسیله نقلیه نیز داده می‌شود.

هدف رباتیک

توانایی فکر کردن در کودکان پرورش داده می‌شود و همزمان حس بینایی و حرکتی کودکان درگیر می‌شود، که این امر باعث بهبود هماهنگی چشم و دست در کودکان می‌شود همچنین باعث پرورش توانایی های فیزیکی و باعث تشخیص اجسام و اشکال در کودکان می‌شود، یکی دیگر از اهداف رباتیک پرورش حس همکاری در قالب انجام کارهای گروهی است .

کلاس رباتیک | متد آموزشی کلاس رباتیک | آموزش رباتیک

اجزای رباتیک

این بسته ها شامل ۶۶ قطعه از ۱۳ نوع سازه مختلف است که از جنس پلاستیک مختلف و با کیفیت ساخته شده است و از نظر بهداشتی برای استفاده در سنین پایین کاملا مناسب است ، این بسته برای افزایش قدرت تفکر برای کودکان ۸_۶ سال طراحی شده است و دریچه ورود کودکان به دنیای رباتیک است ،بسته ای که در آن مفاهیم رباتیکی قابل درک و بسیار ساده مطرح می‌شود. در این بسته ها کودکان به سادگی با جذابیت فوق العاده با قوانین فیزیکی و طبیعت روبرو می شوند و آن ها را درک می‌کنند و با خلاقیت خود ده ها طرح مختلف را طراحی کرده و می‌سازد.

در بازی رباتیک کودک می تواند تخیل خود را به واقعیت تبدیل کند و با استفاده از ابزاری که دارد وسیله ای با خلاقیت خودش بسازد ،که توانایی حرکت داشته باشد کودک با انجام این کار احساس کفایت می کند و هوش مکانیکی کودک ارتقا می یابد ، اعتماد به نفس و خلاقیتش هم تقویت می شود . کلاس رباتیک در راستای ایجاد مهارت در کودکان در حوزه های مختلف از قبیل مهارت های دست ورزی ، مهارت‌های هوش منطقی ،حل مسئله ،تجسم فضایی ،خلاقیت ،تمرکز در بسته یک کار عملی برگزار می گردد .

کلاس رباتیک در سنین مختلف

اخیرا ساخت ربات در دنیا در گروه های سنی ۶ سال به بالا در مدارس ترویج پیدا کرده است .ساخت ربات ها در هر سن اهداف گوناگونی تعریف شده است و اصلا هدف در سنین پایین ساخت ربات‌های پیچیده و آشنایی با مفاهیم پیشرفته نمی‌باشد. معمولا در گروه‌های سنی پایین هدف از برگزاری رباتیک افزایش مهارت‌هایی همچون تمرکز ، قدرت دست ، خلاقیت ،تجسم فضایی میباشد .البته لازم به ذکر است این آموزش ها در گروه سنی ویژگی های خاص خود را خواهد داشت ، به عنوان مثال فرض کنید کودکی که از ۶ سالگی در این دوره شرکت می‌کند مهمترین هدف و برنامه ای که برای کودک تعریف خواهد شد افزایش مهارت های دست ورزی میباشد .

کلاس رباتیک | متد آموزشی کلاس رباتیک | آموزش رباتیک

کلاس رباتیک در مهدکودک دانشگاه کوچک

کلاس رباتیک به صورت گروهی و خصوصی در مهد کودک دانشگاه کوچک اجرا می شود .با استفاده از کلاسها کودکان با سازه های مختلف آشنا  شده و قادر خواهند بود مطالب را آموخته و خودشان اشکال ، ماشین را بسازند .با آموختن رباتیک در کلاس هم خلاقیت خود را بالا می برند و هم تفریح کرده و لذت می برند .آشنایی با قطعات داخل پک و ساخت مربع و مثلث و مستطیل .باز کردن سازه ها و ساخت خانه ، باز کردن سازه ها و ساخت پروانه ، باز کردن سازه ها  و ساخت فلش یک طرفه و دو طرفه ،باز کردن سازه ها و ساخت ماشین نمونه ای از فعالیت کودکان در کلاس است .

مجموعه دانشگاه کوچک به عنوان بهترین پیش دبستانی در اصفهان با دارا بودن محیطی شاد و علمی، با استفاده از پژوهش های روان شناسی و مشاوره جهت پرورش کودک بر اساس تقویت هوش های نه گانه در خدمت شما عزیزان می باشد و هدف این مجموعه پرورش کودکانی شاد با هویت تحصیلی موفق است.

جمع آوری : شادی محمدنژاد