کلاس نقاشی | تاثیر آموزش کلاس نقاشی | آموزش نقاشی - دانشگاه کوچک

به همان اندازه که یادگیری مفاهیم علوم ، ریاضی ، جغرافیا و … در پیش دبستانی دانشگاه کوچک برای ما دارای اهمیت بسیاری است ، باید فراموش نشود که اهمیت نقاشی هم به همان اندازه ی مفاهیم قبل است از این جهت که نقاشی یا کلاس نقاشی باعث ارتباط کودک با دنیای بیرون می شود و واقعیات  بیرونی را از دیدگاهی میبیند که با نیازهای عاطفی او ارتباط بیشتری دارد و همینطور نقاشی تاثیر بسزایی در عملکرد ذهنی و جسمی کودک و عاملی برای افزایش خلاقیت و تمرکز کودک است.

تاثیر نقاشی بر عملکرد ذهنی و جسمی کودک

  •  هماهنگی حرکات چشم و دست
  •  شناخت و درمان نابسامانی های روانی کودک
  •  کشف و رشد استعداد های کودک بر مبنای نقاشی های او

در نقاشی، کودک از نمادهایی مانند خط ،رنگ ، فضای بکار گرفته شده در نقاشی ، آدم ، خانه و … استفاده می کند که ویژگی های شخصیت کودک را ظاهر می سازد.

کلاس نقاشی | تاثیر آموزش کلاس نقاشی | آموزش نقاشی - دانشگاه کوچک

در کلاس نقاشی دانشگاه کوچک، کودکان پس از کشیدن نقاشی از ابزارهای رنگ آمیزی از جمله مدادرنگ، آبرنگ ، پاستل ، رنگ انگشتی و گواش برای رنگ آمیزی نقاشی خود استفاده میکنند که توضیحات مختصری راجب این ابزار رنگ آمیزی و فواید و برتری هر کدام نسبت به دیگری خواهیم داد.

کودک بعد از کشیدن نقاشی شروع به رنگ کردن می کند.

“مدادرنگی” سریع کودک را خسته میکند به دلیل اینکه زمان بیشتری میبرد تا نقاشی اش رنگ شود   ولی “پاستل”به مراتب بهتر و کاربردی تر نسبت به مدادرنگی است و جنبه ی خوبی که دارد این است که نقاشی کودک بر خلاف مداد رنگ سریع تمام میشود و اما جنبه ی بد آن این است که ترکیب رنگها باعث کثیف شدن نقاشی می شود.

“آبرنگ”ابزار سوم این معایب را ندارد و در علم روانشناسی آنچه یک کودک را به خلاقیت و نبوغ هنری میرساند ابزاری مانند آبرنگ است که کودک فرصت آزمون وخطای بیشتری دارد و باعث تقویت مهارت و علم آموزی و هنرمندشدنش میشود از این رو آبرنگ میتواند گزینه ی مناسبی باشد.

کلاس نقاشی | تاثیر آموزش کلاس نقاشی | آموزش نقاشی - دانشگاه کوچک

فواید نقاشی کردن با “رنگ انگشتی “

1. نقاشی با رنگ انگشتی فعالیتی ساده که فواید جسمانی ، خلاقیتی و اجتماعی زیادی برای کودک دارد.

2. کودک ترکیب رنگهای اصلی را یاد می گیرد.

3. به یکپارچگی حسی کمک می کند و حس های شنوایی ، لامسه ، بویایی و چشایی بکار گرفته می شوند.

 4. رشد حرکتی را بهبود می بخشد و موجب تقویت عضلات دست و انگشت کودکان می شود.

مجموعه دانشگاه کوچک به عنوان بهترین پیش دبستانی در اصفهان با دارا بودن محیطی شاد و علمی، با استفاده از پژوهش های روان شناسی و مشاوره جهت پرورش کودک بر اساس تقویت هوش های نه گانه در خدمت شما عزیزان می باشد و هدف این مجموعه پرورش کودکانی شاد با هویت تحصیلی موفق است.

گرداورنده :آرمیتا دژنه بند