فواید آموزش نقاشی
مارس 16, 2020
نقاشی کردن از سایه ها
مارس 16, 2020
نمایش همه

فواید کاردستی

کاردستی یکی از مهمترین مهارت‌هایی است که کودک را در مسیر ساختن قرار می‌دهد. کاردستی به رشد جسمانی قدرت و توانایی کنترل عضلات کمک کرده و هماهنگی لازم را بین حواس پنج گانه ایجاد می کند. هر کاردستی با توجه به هدفی که دارد، قوه ی تجزیه و تحلیل مغز را به کار می گیرد. در واقع مهمترین تاثیر کاردستی تقویت قوه ی خلاقیت است.
کودک بعد از اتمام اثر منتظر واکنش اطرافیانش است.تعدادی از کاردستی‌ها هم به صورت جمعی و در قالب گروه ساخته می‌شوند که روابط بین گروه را به وجود می‌آورد.

بعضی از کاردستی‌ها مهارتی هستن و برای بالا بردن مهارت کودک در استفاده از ابزار و مواد، کاربرد دارد

نوع دیگر کاردستی‌ها خلاق نام دارندکه باعث افزایش قدرت خلاقیت کودک می‌شود. هرچند تفکیک کاردستی‌ها از یکدیگر به این شکل، ممکن نیست؛ زیرا همه ی کاردستی‌ها هر دو موضوع مهارت و خلاقیت را با هم بالا می‌برند. اما این که روی کدام مورد تاثیرگذار تر باشد، به نوع کاردستی بستگی دارد.

برای ساخت کاردستی بهتر است از وسایل ساده و در دسترس استفاده کرد و از کودک بخواهیم که فکر کند با یک چوب بستنی چه چیزهایی میتواند بسازد. یا اینکه از او بخواهیم به اطراف خود نگاه کند و وسایل دور ریختنی که بنظرش برای درست کردن کاردستی فایده دارد را شناسایی کند و از آنها برای کار خود استفاده کند.

برای مثال: دگمه، بطری های یک بار مصرف، سنگ، نخ و کاموا، کارتون های بی استفاده، شانه ی تخم مرغ یا رول های خالی دستمال کاغذی. حتی میتوانید از حبوبات خشک، برگ درختان یا تکه های پارچه استفاده کنید.

ملیکا مبارکه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *