هدف از استعداد یابی چیست؟ | مهدکودک و پیش دبستانی دانشگاه کوچک

شناخت هوش های برتر کودک و هدف گذاری برای برنامه آینده کودک با این دیدگاه خاص که کودک در مسیر صحیح قرار گیرد و برنامه های آموزشی و پرورشی به طور دقیق برنامه ریزی شود تا در بخش هایی که کودک بسیار توان مند تر است، رشد و شکوفایی خاص حاصل شود . ریشه استعدادهای نهانی کودکان همواره در برخی فعالیت های معمولی آن ها پنهان شده است. اگر به عقب برگردیم میبینیم که فرزند تان قبل از دوران کودکی و دوران خردسالی به برخی فعالیت ها و کارها علاقه عمیق تری داشته است.

استعداد با هوش , مهارتهای اجتماعی , و خلاقیت فرق دارد .همه ما استعدادهایی داریم که ممکن است هیچگاه انها را نشناخته باشیم. گاهی این استعدادها واضح هستند ولی باز هم آنها را نمی بینیم. حرف زدن با کودکان یکی از بهترین شیوه هایی برای تشخیص استعداد های آن ها است و باعث استعداد یابی می شود.

اولین گام در استعداد یابی :

والدین میتوانند به فرزندان خود کمک کنند تا بفهمند و یاد بگیرند که چگونه با رفتارهای امروزشان , زندگی آیندهشان را میسازند .

دومین گام در استعداد یابی :

والدین میتوانند به کودک پیشنهاد بدهند , اما به هیچ وجه اجبار در کار نباشد ( حق انتخاب به کودک)  او را به کلاسهای موسیقی , ورزش , هنری ببرید تا از میان آنها علائق کودکتان مشخص شود و خودش به شما بگوید که با کدامیک راحتر است .

سومین گام در استعداد یابی :

هرگز به استعداد و توانایی هایشان بی توجهی نکنید. مثلا وقتی مشغول انجام کار مورد علاقه اش است به او بگویید ” بهتر نیست اینها را جمع کنی و به تکلیفت برسی ” سعی کنید که دیدگاه خود را عوض کنید. و کودک خود را بیشتر درک کنید . شما در مقام والدین کودکان وظیفه دارید کودکان خود را به درستی پرورش دهید و به آنها کمک کنید در آینده انسانهای بهتری باشند .برای کودکان خود پناهگاه امنی باشید و محیطی دوست داشتنی را فراهم کنید تا این شکوفه هد , گل شوند , و میوه بدهند .

ارسال پاسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code