آموزش زبان انگلیسی به کودکان پیش دبستانی | یادگیری زبان انگلیسی به کودکان - دانشگاه کوچک

روشهای آموزش زبان انگلیسی برای کودکان

یاد دادن و آموزش زبان انگلیسی به کودکان شاید کمی سخت باشد. بچه ها برای یادگیری هر مفهومی، نیاز به روشهای ویژه ای دارند تا هم درک بهتری داشته باشند و هم اشتیاق یادگیری در آنها  از بین نرود. در زیر روشهایی را معرفی  می کنیم  که با  استفاده از آنها می تواند روند آموزش زبان برای کودکان را تسریع کنید تا خودتان و فرزند دلبندتان از یادگیری لذت ببرید.

زبان بدن  

استفاده از حرکات دست و پا و تغییر حالت چهره، تاثیری شگفت انگیز در یادگیری زبان انگلیسی در کودکان دارد. سعی کنید شکل صفات را با چهره تان نشان دهید تا در ذهن کودک بماند.

 تکرار

 سعی کنید که کلماتی را که کودک یاد گرفته است، با هم تکرار کنید.

محیط مناسب

یکی از مهم ترین نکات در آموزش زبان انگلیسی برای کودکان، استفاده از محیط مناسب و مفرح است. می توانید روی وسایل  خانه برچسب بزنید یا اسم هر وسیله را به انگلیسی روی آن بزنید .

عکس و نقاشی 

از عکسها و تصاویر برای یاد دادن کلمات جدید استفاده کنید. همچنین از کودک بخواهید کلماتی را که یاد گرفته برایتان نقاشی کند.

یادگیری و آموزش زبان انگلیسی به کودکان پیش دبستانی - دانشگاه کوچک

 توصیف حرکات

وقتی کاری انجام می دهید، از فرزندتان بخواهید به انگلیسی بگوید که در حال انجام دادن چه کاری هستید. توصیف حرکات، تاثیری باورنکردنی در ارتقا آموزش زبان انگلیسی برای کودکان دارد.

کاردستی و سرگرمی 

اگر یادتان باشد، بسیاری از دروس مدرسه را با کاردستی به ما یاد می دادند. می توانید با وسایلی که کودک نام آنها را یاد گرفته است، کاردستی هایی درست کنید و از سرگرمی برای آموزش بهتر کمک بگیرید.

 موسیقی

می توانید برای یادگیری بهتر کودک، از موسیقی های با کلام استفاده کنید. بسیاری از کتابهای آموزشی زبان، همراه با سی دی هایی حاوی این نوع موسیقی عرضه می شوند. از کودک بخواهید آنقدر آهنگ را گوش دهد تا آن را حفظ کند.

 زمان معین داشته باشید

یادگیری زبان برای کودکان و بزرگسالان باید با نظم انجام شود. زمان معینی را در طول روز به آموزش زبان اختصاص دهید و تحت هر شرایطی، با آن زمان مقید باشید.

 از کودک بخواهید معلم شود

 این کار برای بچه ها بسیار لذت بخش است. از کودک بخواهید در نقش معلم بازی کند و به شما درس بدهد.  

توجه به علایق کودک

در طول آموزش زبان انگلیسی برای کودکان، حتما به علاقه های آنها توجه کنید. باید بدانید کدام بخش برای آنها لذت بخش تر   است و مثلا نقاشی را بیشتر دوست دارند یا بازی کردن و کاردستی و …  را

یادگیری و آموزش زبان انگلیسی به کودکان پیش دبستانی - دانشگاه کوچک

مرور مداوم 

سعی کنید به صورت مداوم، آموخته ها و لغات جدید را در کنار کودکتان مرور کنید.

 منطق یادگیری

به کودک کمک کنید تا در یادگیری خود احساس مسئولیت کند. با او صحبت کنید و به او بگویید که یادگیری زبان چه اهمیتی دارد و چگونه برایش مفید خواهد بود؛ سپس اجازه دهید خودش تصمیم بگیرد.

وقت استراحت

بسیار مهم است که پس از هر چند دقیقه آموزش، به بچه ها وقت استرا حت بدهید. می توانید زمان های استراحت را با فعالیت هایی همراه کنید که به صورت غیر مستقیم در یادگیری تاثیر می گذارند. کودکان معمولا پس از 10 دقیقه تمرکزشان را از دست می دهند و نیاز به استراحت دارند.

صبور باشید 

این کاملا طبیعی و عادی است که بچه ها در حین یادگیری زبان بارها اشتباه کنند. لطفا صبور باشید و اجازه ندهید خستگی شما به کودک منتقل شود.

مجموعه دانشگاه کوچک به عنوان بهترین پیش دبستانی در اصفهان با دارا بودن محیطی شاد و علمی، با استفاده از پژوهش های روان شناسی و مشاوره جهت پرورش کودک بر اساس تقویت هوش های نه گانه در خدمت شما عزیزان می باشد و هدف این مجموعه پرورش کودکانی شاد با هویت تحصیلی موفق است.