بستن
روزهای هفته و آموزش آن | روش آموزش روزهای هفته به کودکان - دانشگاه کوچک

آموزش روزهای هفته از جمله مفاهيمي است كه براي كودكان غير قابل لمس و درك است چون كودكان در اين سن خواندن و نوشتن را نمي دانند پس براي آموزش روزهاي هفته از يكسري فعاليت ها و بازي ها كمك ميگيريم.

راهکارهای یادگیری روزهای هفته:

  • شعر

شعر یکی از راه های مناسب براي يادگيري روزهاي هفته می باشد. در ابتدا روزهاي هفته را به صورت شعر هر روز مي خوانيم و در طول روز چندين بار با كودكان تكرار مي كنيم.

هنگامي كه كودكان در كلاس در حال گوش كردن شعرروزهاي هفته هستند، خواندن شعر را متوقف ميكنيم و از كودكان مي پرسيم اولين روز هفته چيست يا كدام روز هفته تعطيل است و شما در خانه استراحت مي كنيد.

  • کاردستی

براي تثيت آموزش هر يك از روزها، آن ها را با مقوا يا نمد با رنگ هاي مختلف به شكل(پروانه يا پرنده يا واگن قطار )درست مي كنيم و به ديوار كلاس نصب مي كنيم و نام روزهاي هفته را روي هريك مي نويسيم و اينبار با كودكان شعر روزهاي هفته را با رنگ آن در روز چندين بار  تكرار مي كنيم به طور مثال (يكشنبه رنگ سبزه  – مثل چمن قشنگه يا دوشنبه نارنجيه – رنگ قشنگ خورشيد).

بعد از كودكان مي پرسيم چه رنگي از روزهاي هفته را دوست دارند و به كودك نام آن روز را همراه با رنگ  مي دهيم و مربي  در شروع كلاس از كودكان ميپرسد امروز چند شنبه است و كودك از جايش برمي خيزد و شعر روز را با رنگ مورد علاقه اش مي خواند و تا اخر روز ياد اوري مشود كه امروز مثلا يكشنبه است و روزهاي ديگر هفته به همين شيوه كودكان روزها رابا رنگ مورد علاقه شان مي خوانند. (حتی می توان روزهای هفته را با حیوانات مختلف نیز آموزش داد.)

روزهای هفته و آموزش آن - دانشگاه کوچک

  • کتاب قصه

براي درك بهتر روزهاي هفته كتاب قصه يا كتاب مصوري كه روزهاي هفته را توضيح مي دهد سر كلاس ميبريم و براي كودكان با صداي بلند مي خوانيم و وقتي به روز هفته رسيديم روزها را با تاكيد بيشتر و بلندتر مي خوانيم.

  • تقویم آموزشی

برای یادگیری بهتر روزهای هفته به کودکان، يك تقويم آموزشي درست مي كنيم و به كلاس مي بريم و با دو رنگ سبز و قرمز روزهاي اول هفته و اخر هفته را به كودكان آموزش ميدهيم. به امروز و ديروز و فردا اشاره مي كنيم و به كودكان ياد آور مي شويم  كه ديروز خمير بازي داشتند و امروز نقاشي دارند و فردا بازي شطرنج دارند.

  • بازی کردن

پس از موارد بالا حالا به صورت بازي روزهاي هفته را تمرين مي كنيم .روزهاي هفته را روي كارت هاي جداگانه يادداشت مي كنيم و داخل يك جعبه ميريزيم و مخلوط مي كنيم سپس از كودكان مي خواهيم انها را به ترتيب مرتب كنند .

در ادامه

حال كه كودك با آموزش و بازي با روزهاي هفته اشنا شد مي تواند به سادگي كاربرگ يا كتاب خود را حل كند يا كاردستي روزهاي هفته را بسازد.

مجموعه دانشگاه کوچک به عنوان بهترین پیش دبستانی در اصفهان با دارا بودن محیطی شاد و علمی، با استفاده از پژوهش های روان شناسی و مشاوره جهت پرورش کودک بر اساس تقویت هوش های نه گانه در خدمت شما عزیزان می باشد و هدف این مجموعه پرورش کودکانی شاد با هویت تحصیلی موفق است.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *