بستن
کشف استعداد در کودکان | کشف مهارت و استعداد ها | مهد کودک و پیش دبستانی دانشگاه کوچک

 فرق کشف استعداد با کشف علاقه

کشف استعداد یک پروسه بسیار پیچیده است. استعداد با علاقه فرق می کند. استعداد از سه فاکتور تشکیل شده است.که یکی از آنها علاقه می باشد. دومین مورد توانایی جسمی است.مثلا شما ممکن است فوتبال دوست بدارید اما بدن قوی نداشته باشید.. فاکتور بعدی نیز از نظر روانی استعداد را مورد بررسی قرار می دهد. مثلا فوتبال دوست دارید، بدن شما هم قوی باشد که بتوانید در زمین خوب بازی کنید اما از نظر روانی نمی توانید.سنجیدن و بررسی کردن این سه نکته کنار هم کار دشواری است و معمولا پرهزینه و پرانرژی.

تست رایگان استعدادیابی

 با وجود آنکه کشف استعداد واجب است؛ اما کسی حاضر نمی شود برای چنین کاری هزینه کند.هیات علمی در این باره تلاش فراوانی کرده است در نهایت این تست سنگین و مشکل را در مراحل مختلف تغییر داده است. ابتدا به شکل دفترچه که حضوری و دو مرحله ای. بعد از آن باز هم تغییراتی داده شده در نهایت این تست خیلی ساده و رایگان شده است. به همین دلیل دیگر کسی نمی تواند بگوید تست استعدادسنجی انجام نمی دهم؛ چون گران است. شما می توانید به وسیله گوشی موبایل در هر گروه سنی که هستید  تست استعداد سنجی انجام دهید. اپلیکیشنی طراحی شده که بابت آن بالای ۱۵۰ میلیون تومان هزینه شده. اما با این وجود رایگان در اختیار مردم قرار می دهند.

کشف استعداد در کودکان | کشف مهارت و استعداد ها | مهد کودک و پیش دبستانی دانشگاه کوچک

شکوفا کردن استعداد های کشف شده 

مرحله ی بعد از کشف استعداد شکوفایی استعداد است. یکسری به اشتباه بعد از کشف استعداد مثلا عکاسی به کلاس آموزش عکاسی می روند و این هم اشتباه است. استعدادها را بعد از کشف باید شکوفا کرد؛ اما چگونه؟ کشف استعداد از طریق آموزش صورت نمیگیرد؛ بلکه باید به روش پژوهش یعنی آزمون و خطا جلو برود. اگر بچه ها در زمینه ای استعداد دارند باید در آن زمینه تجربه و آزمون و خطا کنند. حتما اشتباه کنند. اگر بچه ای استعداد عکاسی داشت به او آموزش عکاسی نباید بدهند، به او باید دوربین عکاسی داد شود و از او خواست عکس بگیرد. اصلا برود خرابکاری کند. در نظام پژوهشی که نقطه روبه روی نظام آموزشی است به خرابکاری ها نمره داده می شود.

والدین اجازه بدهند بچه ها استعدادشان کشف شود. اما بعد از آنکه استعداد کشف شد خواهشم این است بگذارند بچه هایشان آزمون و خطا کنند و آنها را مجبور نکنند با آموزش مستقیم فقط آنچه که به آنها گفته می شود یاد بگیرند. اجازه بدهند خودشان هم به آموخته ها اضافه کنند.

به قول سعدی: ابر و باد و مه و خورشید و فلک در کارند/ تا تو نانی به کف آری و به غفلت نخوری

مجموعه دانشگاه کوچک به عنوان بهترین پیش دبستانی در اصفهان با دارا بودن محیطی شاد و علمی، با استفاده از پژوهش های روان شناسی و مشاوره جهت پرورش کودک بر اساس تقویت هوش های نه گانه در خدمت شما عزیزان می باشد و هدف این مجموعه پرورش کودکانی شاد با هویت تحصیلی موفق است.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *