بهترین مهدکودک در اصفهان | بهترین پیش دبستانی در اصفهان | تعلیم و تربیت در مهدکودک و پیش دبستانی دانشگاه کوچک از دید مربیان

انسان از آغاز تولد درحال تعلیم وتربیت است.با تربیت میتوان افراد را پروراند، ساخت و در نتیجه اجتماعی را دگرگون کرد. تربیت باید با برنامه، دقیق وحساب شده انجام گیرد تا موفقیت آمیز باشد.

بهترین دوران برای تعلیم وتربیت هرفرد دوران کودکی است که مسئولیت این امر حساس در وحله اول بر عهده پدر ومادر است که نقش مادر به مراتب بیشتر از پدر است.اما مربیان نقش مهمی در سازندگی یا ویرانی بنای اخلاقی کودکان دارند و علاوه بر آموزش، تاثیرگذار نیز هستند.

نفوذ معنوی مربی در بین شاگردان به قدری است که کودکان از تک تک اشارات وحرکات و نحوه گفتار وحتی واژه های معلم استفاده میکنند وبه کار میگیرند.

کودکان بیشتر از بزرگان تحت تاثیر قرار میگیرند چرا که بزرگترها قادرند بین بعضی امور و کارها امتیاز وفرق قائل شوند در صورتی که کودک به دلیل عدم علم کافی وبدون مطالعه و ارزیابی از تمام اعمال و رفتار وگفتار معلم الگوبرداری مینماید.کودک به درستی یا نادرستی،خوب یا بد، نفع یا ضرر گفتار و کردار معلم نمی اندیشد بلکه فقط برای او مهم است که اعمال معلم را به عنوان یک قانون حتمی بپذیرد.معلم در نظر کودک یک قهرمان است پس باید الگوی اخلاق، نظافت، حسن برخورد و راه ورسم درست او باشد.

مهد دانشگاه کوچک توانسته از نظر تربیتی و علمی و اخلاقی کودکانی در سطح بالا تربیت کند که همه ی اینها مستلزم مدیریت و برنامه ریزی قوی مجموعه است.

به طور مثال هر هفته طرح درس هایی  توسط معاونین نوشته شده و مربیان با تحقیق بر روی موضوعات و ارائه نحوه تدریس آن،جلسه ای در ابتدای هفته بین مربیان و مدیریت و معاونان برگزار میشود و با نظرسنجی و تبادل اطلاعات، بهترین نحوه تدریس برای کودکان برگزیده میشود.علاوه برآن ، تدریس با تجهیزات و امکانات متفاوت و متنوع که در اختیار مربیان است انجام میشود که این باعث تثبیت هرچه بیشتر اطلاعات و مهیج بودن مطالب برای کودکان میشود.

و ازمون هایی که هر چند ماه یک بار توسط معاونین  از کودکان گرفته میشود و کارنامه هایی که به والدین ارائه میشود نشانه پیشرفت کودکان در این مجموعه است.

اما علاوه بر آموزش های سازنده ، برنامه های سرگرم کننده که در هر ماه اجرا میشود شامل اردوها، تولدهای همگانی وناهار وحدت که کودکان را در کنار هم جمع میکند و به وجد می اورد از برنامه های این مجموعه شاد وسازنده است.

بنده به عنوان یک مربی در این مجموعه مطمئنم که مهد دانشگاه کوچک یکی از بهترین مجموعه اموزشی برای کودکان است چون روش های تدریس کاملا اصولی و مدیریت کاملا با فکر و کوهی از تجربه پشت ان ست.

ارسال پاسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *