جلب توجه کردن بچه های مختلف که هرکدام شیطنت خاص خودشان را دارند در کلاس درس کار ساده ای نیست. بنابراین بازی های کلاسی و فعالیت ها و بازی در کلاس درس و به طور کلی بازی های کودکانه بهترین وسیله برای نگهداری و مشغول کردن بچه ها در کلاس است.به همین منظور در مقاله زیر۶ بازی کلاسی را با توضیح بازی قرار دادیم.

۱-برج لیوانی :

بچه‌ها را به گروه‌های دو نفره تقسیم کنید و به آنها سه دقیقه وقت بدهید که بلندترین برج ممکن را با کمک چند لیوان یا کارت بسازند. این بازی هم دقت و ظرافت می‌خواهد و هم هیجان زیادی ایجاد می‌کند.

۲-نقاشی در هوا:

این بازی را ابتدا خود انجام دهید با انگشت اشاره خود یک حیوان در هوا بکشید. کودکان با دقت نگاه می کنند و حدس می زنند: ” اون نهنگه؟ ” اولین کسی که درست حدس بزند، به جلوی کلاس آمده و بازی را ادامه می دهد.

۳-لب خوانی کردن:

تعدادی کلمه یا جمله بنابر سطح درسی کودکان انتخاب کنید و آنها را با کودکان تمرین کنید. حال یکی از آن کلمات یا جملات را بدون صدا و با حرکت لب ها ادا کنید. از کودکان بخواهید که حدس بزنند آن چیست. حال از بقیه بخواهید به نوبت همین کار را انجام دهند.

۴-بازی کرم و ملافه:

روی زمین در دو گروه کنار هم می خوابند و روشون ملافه می اندازیم. جلویی ها مثل کرم می رن جلو و عقبی ها که نقش دم رو بازی می کنن، باید دنبال اونها برن تا کرم از وسط نصف نشه،بچه ها کلی می خندن!

۵-بازی توپ و سبد:

گرد بشینیم دور کلاس. با کاغذها ده تا توپ درست کنیم. اندازه های مختلف. کوچیک و بزرگ. بعد یک سبد بگذاریم وسط کلاس. و همه کاغذهاشون رو از همون جا که نشسته پرت کنه توی سبد تا وقتی که هیچ کاغذی بیرون نمونده باشه. وقتی بچه ها چند بار این بازی رو انجام بدهند و عادت کنند، بعدا می تونیم از این روش برای تمیز کردن کلاس با کمک بچه ها استفاده کنیم.

۶-نمایش عروسکی:

يك نمايش عروسكي راه بياندازيد. عروسك هاي انگشتي يا جورابي درست كنيد، يا به كمك عروسكهاي اسباب بازي، پشت يك مبل نمايشي ترتيب دهيد.

 

مریم حق شناس

0 Reviews

امتیاز جدیدی ثبت کنید!

ارسال پاسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

4 × سه =