دومینو،آموزش دومینو برای کودکان

دومینو چیدن مهره های مستطیل شکل بصورت زنجیره وار می باشد که با ضربه زدن به اولین مهره، ریزش بسیار سریع، منظم و پی در پی برای باقی مهره هایی که به دنبال آن چیده شدند اتفاق خواهد افتاد. این مهره ها میتواند بصورت رنگی و یا شکلی باشد.دومینوهای رنگی را می توان بصورت های مختلف و در انوع طرح های مختلف و در انواع طرح های قطاری و برجی کنار هم قرار دارند بدین صورت که فاصله ی هر مهره با مهره ی بعدی باید نصف طول یک مهره باشد. اگر فاصله ها زیاد یا کم باشد با اختلال در ریزش مواجه خواهیم شد.

دومینو،کلاس دومینو،کلاسهای تابستانه

با تمرینات مداوم در طول زمان قطعا با افزایش صبر و تحمل و پذیرش شکست بصورت مکرر و در نهایت تلاش مجددوهمچنین افزایش تمرکز روبروخواهیم شد. رده بندی سنی خاصی برای این بازی نمیتوان در نظر گرفت همچنین محدود به قشر خاصی نیز نخواهد بود بگونه ای که حتی کودکان پیش فعال را نیز میتوان به مرور به این بازی علاقه مند کرد و در راستای بهره وری هوشی به افزایش تمرکز ایشان کمک کرد.

دومینو

مکانی که برای این بازی میتوان در نظر گرفت سطوح صاف همانند زمین سرامیک شده و یا میز وسیع با ارتفاع کم میباشد، بصورت کلی این سطوح باید عاری از کوچکترین برجستگی باشد.چیدمان قطاری یا نواری در بعد طولی انجام می گیرد که بصورت خط صاف، منحنی، دایره ای و…. خواهد بود.در مرحله ی نخست با گچ یا ماژیک برای نوآموزتان خط صاف روی زمین بکشید، دومینوها همگی روی لبه ی داخلی و یا خارجی خط چیده شوند (منظور آن است که یک دومینو روی لبه ی خارجی و دیگری روی لبه ی داخلی نباشد.). در مراحل بعدی این خط را منحنی کنید و در نهایت دایره ای هنگامیکه نوآموزتان به چیدمان های ذکر شده مسلط شد می تواند هر گونه چیدمان ترکیبی نواری را انجام دهد.چیدمان فضایی یا برجی، در این چیدمان دومینوها همانند ساختمان یا برج روی یکدیگر سوار خواهد شد (ادامه در مقاله ی بعدی ارایه خواهد شد.).

ارسال پاسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code